vivanord EREKCJA

Erekcja jest zdolnością do osiągnięcia i utrzymania sztywności prącia, aby w sposób udany rozpocząć i zakończyć stosunek płciowy. Zdolność do osiągnięcia i utrzymania silnej erekcji to nie tylko kwestia seksualności. Erekcja może wpływać na zaufanie mężczyzny do samego siebie we wszystkich obszarach życia. W rzeczywistości erekcja ma o wiele mniej wspólnego z jego płciowością czy męskością za to więcej z jego ogólnym stanem zdrowia
vivanord

ZABURZENIA EREKCJI

Zaburzenia erekcji erekcji lub dysfunkcja erekcji to choroba, powodująca, że mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć lub utrzymać wzwodu prącia na tyle, aby doszło do udanego stosunku płciowego. Kiedyś takie zaburzenia były znane pod nazwą impotencja. Termin ten jest obecnie rzadko używany. 

W literaturze krajowej i zagranicznej w związku z tym pojęciem w większości używa się skrótu DE lub wyrażenia dysfunkcja erekcji, ponieważ jednak jest to wyrażenie obcojęzyczne tutaj będziemy używali wyrażenia zaburzenia erekcji lub skrótu ZE. Zaburzenia erekcji mogą znacznie pogorszyć jakość życia dotkniętego tym mężczyzny, jak i jego partnera. 

Na zaburzenia erekcji może mieć wpływ wiele czynników, które rozdzielimy na dwie grupy. Organiczne i psychogenne. W latach 80-tych ubiegłego wieku przeważała opinia, że w 90 % przyczyn zaburzeń erekcji jest psychogennych, a tylko 10% organicznych. Dziś wiemy, że przyczyny zaburzeń erekcji w ponad 80 % są organiczne.

PSYCHOGENICZNE ZABURZENIA EREKCJI

Psychogeniczne zaburzenia erekcji są rzadszym typem tej dysfunkcji. Są one częstsze w przypadku młodszych mężczyzn. Często są następstwem strachu przed niepowodzeniem. Mogą być rezultatem przeciążenia, stresu w pracy, braku kontaktów seksualnych, nieuświadomionej homoseksualności, rozpadu związku partnerskiego,… W przypadku psychogennych DE charakterystyczne jest to, że erekcja w pewnych warunkach nadal jest obecna: obecne są nocne erekcje, także możliwa jest erekcję poprzez masturbację.

ORGANICZNE ZABURZENIA EREKCJI

Przyczyny organiczne wywołują 80 % zaburzeń erekcji. Niektórzy mężczyźni mniemają, że jest to normalne, iż możliwości seksualne słabną wraz wiekiem. Ale starość sama w sobie NIE jest przyczyną trudności ze wzwodem. Przyczyną tego jest raczej coś, co zakłóca krwioobieg, na przykład problemy zdrowotne, leki lub nałogi. Rzeczywiście niektóre z tych zdrowotnych problemów są częstsze w przypadku starszych mężczyzn. Cukrzyca, choroby nerek, chroniczny alkoholizm, skleroza, arterioskleroza, choroby żył i neurologiczne przypadłości są przyczynami aż 70 % przypadków zaburzeń erekcji. ZE może być też skutkiem ubocznym powszechnego przyjmowania leków takich jak: leki na obniżenie ciśnienia, przeciwhistaminowe, antydepresanty, leki na bezsenność, leki na zmniejszenie apetytu, itd. Możliwymi przyczynami zaburzeń erekcji są też niezdrowe odżywianie, alkohol, palenie.

CZY MAM ZABURZENIA EREKCJI?
Prosimy o wypełnienie kwestionariusza IIEF-5 (Kwestionariusz do oceny życia płciowego mężczyzn-5), a otrzymasz odpowiedź.Międzynarodowy kwestionariusz IIEF-5 (Kwestionariusz do oceny życia płciowego mężczyzn-5). Dla każdego pytania dostępne są różne odpowiedzi. Odpowiedz na wszystkie pytania i wybierz odpowiedź, która najlepiej opisuje twój stan w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

1. Jak ocenia Pan swoje przekonanie co do tego, że mógłby Pan mieć i utrzymać wzwód prącia?  

(1) bardzo nisko
(2) nisko
(3) umiarkowanie
(4) wysoko
(5) bardzo wysoko 

2. Jeśli wzwód prącia wystąpił w wyniku stymulacji seksualnej, jak często był nasilony na tyle, że umożliwiał wprowadzenie prącia do pochwy partnerki?

(0) nie było aktywności seksualnej
(1) prawie nigdy lub nigdy
(2) kilkakrotnie (znacznie rzadziej niż co drugi raz)
(3) czasami (mniej więcej co drugi raz)
(4) wielokrotnie (znacznie częściej niż co drugi raz)
(5) prawie zawsze lub zawsze

3. Jak często w trakcie stosunku seksualnego jest Pan w stanie utrzymać wzwód po wprowadzeniu prącia do pochwy partnerki?

(0) nie było aktywności seksualnej
(1) prawie nigdy lub nigdy
(2) kilkakrotnie (znacznie rzadziej niż co drugi raz)
(3) czasami (mniej więcej co drugi raz)
(4) wielokrotnie (znacznie częściej niż co drugi raz)
(5) prawie zawsze lub zawsze
4. Jak trudno było Panu utrzymać wzwód prącia do zakończenia stosunku płciowego?

(0) nie podejmowałem stosunków płciowych
(1) niezwykle trudno
(2) bardzo trudno
(3) trudno
(4) nieznacznie trudno
(5) nie miałem trudności

5. Jeśli podejmował Pan stosunek seksualny, jak często dostarczał on Panu zadowolenia?

(0) nie podejmowałem stosunków płciowych
(1) prawie nigdy lub nigdy
(2) kilkakrotnie (znacznie rzadziej niż co drugi raz)
(3) czasami (mniej więcej co drugi raz)
(4) wielokrotnie (znacznie częściej niż co drugi raz)
(5) prawie zawsze lub zawsze


Dodaj numery w odpowiedziach. Wynik poniżej 21 punktów może świadczyć o objawach zaburzeń wzwodu prącia.

erekcijaJAK DZIAŁA VIVANORD?

impotencja

Vivanord™ rozkurcza tkankę mięśniową i rozszerza tętnice, co zwiększa napływ krwi do penisa, a równocześnie zapobiega zbyt szybkiemu jej odpływowi. W ten sposób Vivanord pomaga w osiągnięciu pełnej i długotrwalej erekcji. Vivanord pomaga również w zapobieganiu przedwczesnemu wytryskowi i skraca czas regeneracji między orgazmami.


Kiedy mężczyzna jest młody, wydaje mu się, że osiągnięcie i utrzymanie wzwodu jest czymś naturalnym i łatwym. Wtedy wystarczy tylko ulotna myśl. Ale pod powierzchnią w naszym ciele zachodzi wiele aktywności, które wywołują i utrzymują erekcję. Erekcja wynika ze złożonych wzajemnych oddziaływań połączeń nerwowych oraz naczyń krwionośnych, które są zazwyczaj powiązane z podnieceniem seksualnym. Krążenie krwi odgrywa ważną rolę w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji.Kiedy następuje seksualne pobudzenie, mózg i komórki nerwowe reagują na bodźce seksualne wysyłaniem sygnałów przez rdzeń kręgowy do lokalnych nerwów prącia. Sygnały biegnące z mózgu do penisa powodują uwalnianie tlenku azotu (NO), który sprawia, że mięśnie penisa się rozluźniają. Pozwala to na zwiększenie przepływu krwi i wypełnienie się nią gąbczastych tkanek w ciałach jamistych. Z tego powodu penis pęcznieje i podnosi się. Kiedy ciała jamiste się powiększają, wywierają nacisk na membranę, którą otaczają. Ciśnienie na membranę powoduje ucisk na żyły odprowadzające krew z penisa, w wyniku czego krew pozostaje "uwięziona" w ciałach jamistych, prącie staje się nabrzmiałe i twarde. Wzwód wygasa po ejakulacji (wytrysku), albo z powodu zakłócających go zewnętrznych sygnałów. Dopływ krwi i tym samym ucisk ciał jamistych na żyłę odprowadzającą się zmniejsza, wcześniej uwięziona krew odpływa i prącie wiotczeje.